Septembri tegemised lasteaias

1.septembril tähistasime Tarkusepäeva. Lõbus virgutusvõimlemine aitas lastel käed – jalad soojaks, et õuealal üks vahva orjenteerumismäng läbi joosta. Enne veel kui mängima sai minna oli koolieelikute kroonimine. Esmakordselt lugesid nad vannet ja said endale päehe kroonid. Nad tõotasid olla hoolsad õppetegevustes ja eeskujuks väiksematele.

Maailmakoristusnädalal olid õpetajad lastele keskkonnateemalise näidendi ettevalmistanud. Teemaks “Prügi”. Näidend oli õpetlik ja põnev.

Naerulinnud ja Õnneseened käisid 16.sept. maailmakoristuspäeval koos õpetajatega aedkooli ja Varbola keskuse ümbruses prügi korjamas. Lastel oli küsimus:”Kes selle siia kõik maha on visanud?”

Kevadel saime lasteaiaõuealale peenrakastid. Sinna külvasime porgandit, tilli, kurki, hernest, sibulat, redist, istutasime maasika- ja tomatitaimed ja panime mõned kartulid. Nüüd siis tuligi aeg kartul maast üles võtta. Esmakordne saak oli väga hea, kartulisaagi viisime kokale 🙂

Sügise sünnipäeva tähistasime toreda puuviljade mänguga, kus lapsed pidid maast puuviljapildid leidma, neid nimetama ja hiljem üle loendama. Loendatud pildid olid piletiks üllatusele – batuudile, mille lasteaed lastele muretses. Lastega laulsime Sügisele sünnipäevalaulu ja maitsesime sünnipäevatorti!