Reedel, 29.mail, käisime Naerulindude ja Õnneseente rühmadega laseaia ekskursioonil Kuristu miniloomaaeda. Osalesime leiva küpsetamise programmis, vaatasime koduloomi-linde, saime loomadele süüa anda, mänguväljakul mängida. Edasi sõitsime Ääsmäe madalseiklusrajale, kus sai ronida niipalju, kui süda lustis. Pidasime väikse pikniku ja sõitsime tagasi lasteaeda. Oli tore päev.

Käisime suuremate lastega Sillaotsa talumuuseumis Tuletõrjeolümpial, 26.05, milles osales 13 lasteaia rühma Märjamaa vallast.
Super ilm, vastu võttis alati rõõmus onu Meelis, kes viis läbi kaks võistkondlikku võistlust. Kõik olid võitjad, autasuks jäätist, medalid ja suur kotitäis tervislikke ampse.
Emadepäeva õhtu lasteaias, lapsed ja emad kogunesid rühmas kus neile anti oma lapse nimesilt. Emad pidid piltide hulgast oma lapse silmad ära tundma, said väga hästi hakkama. Edasi jätkusid lõbusad mängud – käte ja hääle järgi oma lapse tuvastamine, põnev pliiatsimäng, mis tekitas palju elevust.
Õnneseente rühmas oootas emasid maitsmismäng ehk pimesi tuli maitsta ja meelde jätta 7 erinevat maitset: marineeritud kurk, pohl, jõhvikas, marineeritud vutimuna, šokolaad, keedetud makaron, astelpaju mari.
Pidu jätkus juba varasemalt õpitud üllatustantsuga emmedele, mis võttis nii mõnelgi emal silma märjaks.
Naerulindude rühmas oli aga vahepeal kaetud laud laste poolt valmistatud karulauguvõidega, mida sai karaskile määrida ja küpsisetort.
Täname kõiki emasid toreda õhtupooliku eest.
Õnneseente ja Naerulindude rühma suuremad lapsed, just koolieelikud, osalesid, 6.mail, Tervist Edendavate Lasteaedade spordipäeval, mis sel aastal toimus Kohilas. Koos oli ligi 300 last Rapla maakonna lasteaedadest. Iga lasteaed viis läbi ühe tegevuse, mille sooritamiseks olia ega 7 minutit ja siis liiguti edasi järgmise ala juurde. Kokku oli 13 väga erinevat liikumsala/-tegevust.
Tegevuste vahel oli puhkepaus tervisliku ampsuga, et lapsed ikka jaksaks päeva vastu pidada. Ürituse lõpupoole olid üllatuskülalised – rebased, kes rääkisid liikumise tähtsusest ja nad kutsusid lapsi jooksuvõistlusele ning kinkisid igale lapsele maitsva kõrrejoogi.
Taas oli põnev ja lõbus päev, aitäh TEL meeskonnale!









Võtsime Õnneseente ja Naeulindude rühma lastega taas osa virtuaalsest maijooksust, mida korraldab MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi. Jooksmas käisime 5.mail Varbola rahvamaja ees ringteel, sel päeval oli väga hea jooksuilm. Kohal olid peaaegu kõik lasteaialapsed. Enne jooksu lõbus soojendus, et kogu keha ikka vormis oleks. Sel aastal jooksid suuremad lapsed 2 rahvamaja õueala ringi ja väiksemad 1 ringi. Kõik jooksjad said esimese koha ja ilusa medali kaela. 🙂
Aitäh õpetajatele!









































































































































































































