Oktoobri tegemised

31.10 oli lasteaias päris hirmutav olla – “Naerulindude” ja “Õnneseente” rühma lapsed ja õpetajad olid muundunud luukeredeks, vampiirideks, nõidadeks, kummitusteks jpt. tegelasteks, kes Halloweeni ajal ringi liiguvad. Toimus üks vahva pidu.

20.10 käisid lapsed Kernu Koolis vaatamas etendust “Klaveriloomad otsivad juuri”. Etendus oli hoopis teistlaadi kui tavaliselt oleme harjunud, pianist mängis klaveril lustakaid lugusid ja rääkis muhedat juttu, kuid samal ajal nägid lapsed illustraatori joonistusi suurelt ekraanilt. See kõik lõigi ühe tervikliku etenduse. Lapsed olid kostümeeritud loomadeks, et sulanduda etendusega 😉

18.10 käis raamatukogutädi Monika Naerulindude rühmas lugemas raamatut Piotr Socha, Wojciech Grajkowski “Puud”. Raamatust said lapsed teada, kes puude sees elavad, kes neid söövad, kes hoolitsevad nende seemnete eest, ja miks nad üldse olemas on. Raamatus on juttu ka kõrgeima, vanima ja suurima läbimõõduga puust. Lugeda saab üht-teist huvitavat Aadama ja Eeva, Robin Hoodi ja Buddha lugude kohta, samuti selle kohta, mida kõike saab puidust teha: maju, sõidukeid, muusikariistu jpm. Samuti saab koostada oma sugupuud puude haraliste okste abil.

11.10 Robootika tunnid on korra kuus Naerulindude ja Õnneseente lastele.

Naerulinnud õppisid juhtmevaba programmeerimist. Mängisime koostöömängu “Juhtmevaba programmeerimine CodyRoby”, kus üks laps on programmeerija (Cody) ja teine laps robot (Roby). Tutvusime/kinnistasime põhimõisteid “otse edasi”, “paremale”, “vasakule”. Rühmakaaslase programmeerimiseks olid abistavad programmeerimiskaardid. Vaatasime kuidas programmeeritakse erinevaid roboteid – BlueBot, Cue.

Õnneseente koolieelikud töötasid BeeBot robotitega. Igal lapsel oli oma matt, kus oli nt. mesilane, herilane, vaablane, vapsik või kimalane ja laps programmeeris kiletiivalise õige pesani. Lõpetasime tunni BeeBotide tantsuga 🙂

Õnneseente 4-5a tüdrukud joonistasid Ozobot robotile raja ja tegid robotile kostüümi. Robot muutus kiletiivaliseks (mesilane, kimalane, herilane, vaablane). Lapsed panid robotid rajale liikuma. Tunni lõpetasid nad ühise Ozomummuralliga 🙂

03.10 käis meil külas terviseedendaja Maarja, kes rääkis lastele tervislikust toitumisest, koos mängiti lõbusaid liikumismänge.

Muusikapäeva tähistasime koos õpetaja Eliisaga

02.10 käis Õnneseente rühm Männitukka talus uudistamas, kuidas elavad mesilased. Hetkel on neil käimas projektõpe teemal “Kiletiivalised – mesilane, kimalane, vaablane, vapsik, herilane”.