Veebruari tegemised

Sõbrapäev 14.veebruar

“Õige sõber kaalub rohkem kui kuld.”

Turvalise interneti päeva “Nutitunnid” 07.-08.veebruar

07.veebruar on rahvusvaheline “Turvalise internetipäev”, meie haridustehnoloog kutsus “Naerulindude” ja “Õnneseente” rüma suuremaid lapsi kooli arvutiklassi “Nutitundi”. Teemaks oli “Käitumine internetis”. Vaatasime koos Jänku Jussi multifilmi “Jänku Jussi internetimaailm nr.2”, arutasime filmi teema üle, täitsime töölehti ja mängisime mängu “Mis on internet”. Internetis tuleb järgida kümmet reeglit, mis on pärismaailmas samuti väga olulised.

10 internetis käitumise reeglit:

1. Ära jaga oma isiklikku infot internetis!
  2. Ära suhtle võõraste inimestega!
  3. Ära kliki tundmatuid linke ja reklaame!
  4. Ära osale auhinnamängudes!
  5. Ära lae alla tundmatuid programme ega äppe!
  6. Ära vajuta OK, kui sa ei saa täpselt aru!
  7. Kui sind kiusatakse, siis anna sellest kohe teada!
  8. Küsi luba enne kui teiste kohta midagi postitad!
  9. Ära postita internetti midagi, mida sa oma vanaemale või õpetajale näidata ei taha!
  10. Hoia oma paroole turvaliselt!

Turvalist käitumist internetis!

Küünlapäev 02. veebruar

Küünlapäev on rahvakalendri tähtpäev, mil talvekülm hakkab taanduma ja kevademärgid on looduses juba tunda. Mõnel pool Eestis kutsuti seda päeva ka pudrupäevaks. Lasteaias algab pea iga hommik pudruga, nii oli ka täna menüüs rukkihelbepudru. Sel päeval ei tohtinud kedrata, hakati kangastelgedel kuduma. Täna meisterdas terve aedkooli pere mesilasvahast küünlaid 🙂 Need küünlad, mis tehtud küünlapäeval põlevad eriti ereda leegiga!