Jõulukuu tegemised

Õnneseened jõulumaal Kuristu miniloomaaias 20.12

Õnneseened sõitsid lasteaiast bussiga Kuristu miniloomaaeda, on ju juba ammustaega teada, et ka loomad soovivad jõulude eel hoolitsust ja tähelepanu, nii saidki meie lapsed loomi hea ja paremaga rõõmustada. Enne veel kui loomade juurde asuti pandi pada tulele ja keedeti üks mõnus soe tee (“nukunurme tee”), mida hiljem maitsta sai.

Lapsed toitsid küülikuid, sokku, kitsekesi, paabulindu, parte, kuldfaasanit, hanesid, lambaid, ponisid ja oinaid.

Põnevust oli palju, jõulumaa perenaine kostitas lapsi piparkookide ja teega, mille me ühiselt pajas valmistasime. Perenaine rääkis meile Toomapäevast, et sel päeval oli suur kraamimise ja koristamise päev, et jõuluks majapidamine puhtaks saaks. Kui sel päeval jäi kodu puhtaks tegemata, siis toodi Tahma Toomas ukse taha ja kes selle mehikese oma kodust leidis, siis sellel perel oli terve aasta elamine mustust täis.

Nüüd kui soe jälle sees on aeg üheks põnevaks aaretejahiks 😉

Jõulupidu Joosepi majas 14.12

Jõulupidu toimus meil Joosepi majas kus lapsi rõõmustasid jõulumemm Emma ja jõulutaat Umma. Rohkem pilte ikka Eliisist.

Pidulik jõululõuna ja jõululaat 07.12

Jõulude eel on saanud traditsiooniks aedkooliperel ühiselt pidulikku jõululõunat nautida.

Peale lõunat kui pisikesed magama läksid ja koolilapsed koju, hakkas sigin-sagin koolimajas. Toimus ettevalmistus jõululaadaks, kuhu oli oodata kauplejaid mitmesuguste põnevate hõrgutistega, oli õnneloos ja “Kännuseente” kohvik jpm.

II Advendi tähistamine 05.12

Kodus küpsetatud ja kaunistatud piparkooginäitusega ehk kuuse ehtimine piparkookidega oli II advendi üks vahvamaid tegevusi. Nii said rühmakuused kaunistatud imeliste piparkookidega, mis tõi veel rohkem jõululõhna lasteaeda 🙂

Naerilindude rühmas käis raamatukogutädi Monika jõulujuttu lugemas ja Õnneseentel käis päkapikk akna taga, kes neile läbi lahtise aknaprao üllatusi puistas 🙂